Dark Angel's world

temnota je jenom nedostatek světla

Záře měsíce

5.kapitolka

věnována Abigail za to, že mě přinutila udělat aktuálku=))

         Se zábleskem světla se dvě postavy objevily ve velké síni celé ze dřeva, vyrůstajícího z okolních stromů. Byly v království elfů. V čele síně seděl na ozdobně vyřezávaném křesle světlovlasý elf. Nebyl to ale tak docela elf, za ním se totiž rozpínala majestátní bílá křídla s černými konečky perutí-znak anděla vyslaného na zem. ,, Konečně jste dorazili, už jsem si myslel, že se vám něco stalo.‘‘ rozlehl se síní hluboký, jakoby nadpozemský hlas. ,,Omluv zdržení můj pane, ale trvalo dlouho než jsem Harryho našel.‘‘ odpověděl Tizian. ,, To nevadí, svůj úkol jsi splnil, můžeš jít.‘‘ řekl mu Tyrael. Harry ještě poslal Tizianovi pomocí nitrozpytu vzkaz, že potom přijde a ten jenom přikývl a odešel. Pak Tyrael promluvil na Harryho: ,, Dlouho jsme se neviděli, co? Asi se ptáš, proč jsem pro tebe dal poslat…‘‘ Harry jenom němě přikývl. ,, Máš před sebou poslední úkol. Očistit jednu ztracenou duši.‘‘ ,, Kdo to je?‘‘ zeptal se Harry. ,,Dobře ho znáš, je blízký tvému srdci, ale umírá v nitru. Užírá ho vina za činy, kterým nemohl zabránit.‘‘ Harrymu svitlo v očích pochopení. ,,Severus Snape.‘‘ zašeptal potichu a sklonil hlavu. ,, Ano, je to on. Potřebuje tvou pomoc i když sám to neví. Bude to těžké, ale vím, že ty to dokážeš. Albus Brumbál měl pravdu, láska je nejmocnější kouzlo, dokáže očistit duši.‘‘ Pravil Tyrael a zahleděl se Harrymu přímo do očí. Ten jeho pohled opětoval a v očích mu zajiskřilo odhodlání. Tyrael se usmál. Teď už bude všechno dobré, najdou si k sobě cestu i přes zášť, která je původně rozdělovala. Věštba Gabriela se naplní.

 

Spojeni v nenávisti,

rozděleni temnotou.

V lásce naleznou štěstí.

 

Záře měsíce odhalí

tajemství hluboko ukrytá.

Tam kde bylo neštěstí,

klid srdce uvítá.

 

         Tyrael propustil Harryho a ten se vydal za Tizianem. Našel ho, jak magickým jazykem zpívá svému stromu, aby vyrostl do větší výšky. Poděkoval mu, za zprávu a požádal ho, jestli by se s ním nepřemístil zpět do Bradavic. Ten přikývl a za chvíli se už oběvili v Bradavicích.


4.kapitolka

Poslední komentáře
20.10.2008 20:41:46: Moc se mi to líbí!
03.10.2008 21:40:14: Bude prosím další kapitolka? Je to moc hezký příběh a ráda bych věděla, jak dopadne:)
14.06.2008 22:35:10: zufalo som hladala nejake HP/SS a nasla som ulavu v tvojej poviedke. :) je velmi pekna a dufam ze tv...
17.03.2008 21:03:39: supr povídka, taky jsem pro pokráčko
 
Některé z postav a prostředí jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídky nejsou psané za účelem zisku.