Dark Angel's world

temnota je jenom nedostatek světla

Záře měsíce

1. kapitola

  Černý satén zašustil, jak se Severus neklidně přetočil na záda. Nemohl usnout a Bezesný lektvar si brát nechtěl. Něco mu bránilo, aby zavřel oči a  dopřál si alespoň chvilku odpočinku. Konečně se rozhodl, že nemá cenu zkoušet usnout, vstal a oblékl se. Potom vyšel ze svých soukromých komnat na procházku po hradu.

  Bylo už celkem pozdě  tak se nedivil, že nikoho nepotkal. Asi půl hodiny bezmyšlenkovitě procházel prázdnými chodbami, když ho nohy donesly do Astronomické věže. Na chvilku se zastavil u západního okna a zahleděl se na školní pozemky zalité světlem měsíce v úplňku.

  Když se chtěl odvrátit a zamířit zpět do sklepení, všiml si, že se něco pohybuje na okraji Zapovězeného lesa. Pozorně se zadíval a rozpoznal stín něčeho, co vzdáleně připomínalo psa, ale bylo to asi dvakrát tak velké. Na chvilku se to zastavilo a zavětřilo. Potom to zvedlo hlavu a zavilo na měsíc. Ten zvuk Severem otřásl. Nebylo to obyčejné vití psa nebo vlka, tohle bylo, bolestné zavití, jako křik zraněného člověka. Potom to sklopilo hlavu a pomalu to zamířilo podél hranice lesa směrem k Hagridově hájence.  Když to bylo asi sto metrů od hájenky přeběhl přes měsíc mrak a na chvilku ho zakryl, čímž Severovi znemožnil dále pozorovat. Mrak znovu odkryl měsíc a Severus uviděl, jak se k hradu blíží postava. Zvíře, které předtím pozoroval zmizelo. , Asi to zaběhlo do lesa.´ řekl si a vydal se dolů z věže podívat, kdo se to takhle pozdě prochází po školních pozemcích.

  Cestu do Vstupní síně zvládl za rekordní čas. Když zrovna plachtil (to by asi neřek =)) ) po posledním schodišti, se otevřela brána a dovnitř vešla ona postava. V záři pochodní poznal Severus svého bývalého žáka, teď už profesora Obrany proti černé magii Harryho Pottera. ,, Nemůžete spát kolego?‘‘ pronesl s ironií při oslovení kolego. Harry sebou trošku škubl, jak si uvědomil, že je tady, potom zvedl hlavu a bezbarvě odpověděl ,,Do toho vám snad nic není, ne?‘‘ a podíval se mu zpříma do očí. To Severa mírně překvapilo, ale nedal to na sobě znát. Harryho pohled byl bez jakýchkoli emocí. ,Od Pádu se hodně změnil.‘ pomyslel si Severus, potom od něj odpoutal pohled a zamířil do sklepení.

  Dorazil do pracovny a začal po ní přecházet, jako lev v kleci. Byl podrážděný tím, co s ním ten kluk…..teda mladý muž..dělá.

  Nevzpomínal si, kdy ho Harry začal přitahovat, ale asi když byl v posledním ročníku. Přes prázdniny se tehdy změnil-zmužněl. Severus se k němu choval jako vždy chladně, aby zamaskoval, že se mu líbí. To si přiznal jenom neochotně. Oddychl si, když odešel ze školy, protože by se asi nevydržel dál tvářit, že ho nenávidí, jako jeho otce. Asi rok potom se Harry vrátil s tím, že našel a zničil zbylé viteály. Zanedlouho na jedné z porad Smrtijedů Voldemort oznámil, že plánuje útok na Bradavice, plánoval ho na noc, kdy bude úplněk, velkou část jeho armády totiž tvořili vlkodlaci. Severus se otřásl při vzpomínce na tu bitvu, ještě teď se mu občas zdály noční můry.

  Bylo jich zoufale málo, i když se sešel celý Řád a ještě další kouzelníci i několik lidí z ministerstva. Voldemort měl převahu tak dvacet na jednoho. Ředitelka poslala domů všechny děti, kromě dobrovolníků z šestých a sedmých ročníků, kteří se rozhodli také přispět. Dobře věděli, že mohou zemřít, ale byly to většinou děti, co neměly rodiče nebo měli jenom pěstouny, měly to být zálohy.

Nejhorší byli vlkodlaci, všichni přeměnění a hladoví po krvi. Prostě proti nim neměli šanci, když se najednou uprostřed školních pozemků otevřel magický portál. To nečekal nikdo, pouze jediný člověk. Z portálu začaly vystupovat vysoké postavy mužů i žen neznámé rasy s podivně nádhernými, nadpozemskými rysy. Všichni byli oblečení do stejných oděvů ze zvláštní seleno-šedé látky, která se jemně vlnila podél těla. Byly jich asi dvě stovky. Když prošla poslední z nich-tmavovlasá žena-portál se sám od sebe zavřel. Všichni přítomní, jak Voldemort se Smrtijedy, tak Bradavičtí ztuhli údivem. Jeden z nich, ale nezaváhal a vyšel příchozím vstříc. Byl to Harry. Přišel k ženě, která prošla portálem jako poslední a promluvil k ní Severusovi neznámým jazykem. Ona přikývla a odpověděla stejně. Ještě minutku se spolu domlouvali, potom žena rozdala rozkazy svým lidem a spolu s Harrym se vydala k bradavickým. Konečně se všichni probrali ze strnulosti. Harry jim spěšně vysvětlil, že to jsou jeho přátelé, se kterými se seznámil při hledání viteály. Řekl, že to jsou elfové a že přislíbili pomoc a svůj slib dodrželi. Mezitím se i Voldemort vzpamatoval a zaútočil. Poslal vlkodlaky.


 

2.kapitolka

Poslední komentáře
07.05.2007 21:20:16: pokračuj moc se mi to líbí. kdy bude další kapča??
05.05.2007 15:51:55: Souhlasím, kdy bude pokračování?
04.05.2007 20:13:23: Je to fakt zajímavý a chtělo by to pokráčkosmiley${1}
03.05.2007 18:06:08: Ahoj, klidně si dej můj odkaz do oblíbených. Budu ráda
 
Některé z postav a prostředí jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídky nejsou psané za účelem zisku.