Dark Angel's world

temnota je jenom nedostatek světla

Povídky

Když nevíš jak dál

ok, tuhle jednorázovku bych chtěla věnovat hlavně Wigy za to, že mě uháněla o tu aktuálku. není to sice nic moc..ale snaha se snad cení ne? tak pěkné počtení=)

Když nevíš jak dál

 

         ‚Sedíš, pláčeš, nevíš jak dál žít. Slunce zapadá v krvi nedávných obětí, obětí války, která nikdy nekončí. Války mezi dobrem a zlem. Války, kde hlavně nevinní padnou. Ty jsi výjimka. Navždy ‘čistý‘, přesto si přežil tenhle masakr.   Zlo bylo poraženo, alespoň na chvíli nastane mír, než povstane v mnohem větší síle.

         Svět, takový jaký si ho znal, skončil, nastala nová doba ve které neumíš žít. Já také ne, přesto stojím s hlavou vysoko zdviženou a čekám až vstaneš, abychom mohli odejít.

         Teď je z nás legenda, všichni nás uvidí jako zachránce, ale pro sebe budeme navždy vrahy. Vrahy mnohdy nevinných lidí, kteří byli donuceni sloužit zlu. Budeme bloudit světem a hledat světlo ve tmách, ale nikdy nebudeme sami. Navždy tu budeme jeden pro druhého. Nenávist někam odplula, ztratila se ve víru vzpomínek.‘

         Chlapec zvedl hlavu a podíval se na staršího muže stojícího nad ním. „Doopravdy to tak bude?“ zeptal se potichu. Toho ani nepřekvapilo, že slyšel jeho myšlenky, byli spolu tak propojení. To bylo prokletí od Pána zla, podle něj bylo tohle to nejhorší pro oba dva, ale mýlil se. „Pevně v to věřím.“ Odpověděl a natáhl ruku k chlapci. Ten ji opatrně přijal a postavil se.

         Potom už jenom mlčky pozorovali západ slunce a doufali, že jeho východ pro ně bude lepší.

 

Unaveně nechala tužku vypadnout z prstů a hlavu si položila na rozevřený sešit s příběhem. Zasnila se a vydala se spolu s těmi muži do dalších dobrodružství, které však zatím nestihla zapsat na prázdné stránky.

Poslední komentáře
30.05.2020 15:41:05: Moc pěkně napsané.smiley${1}
04.02.2008 14:15:32: Nádhera. Krátké ale super.smiley${1}
29.01.2008 00:19:29: Nádherný! Nemám slov, prostě dokonalý....smiley${1}
 
Některé z postav a prostředí jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídky nejsou psané za účelem zisku.