Dark Angel's world

temnota je jenom nedostatek světla

Povídky

4. kapitolka

tahle kapča je věnována Petře, za první koment=))

         Harry si povzdechl a odložil papíry s konečně hotovými poznámkami k výuce. Zvedl se od stolu a přešel k baru, kde si nalil skleničku skotské. S ní si stoupnul k oknu. Znovu si povzdechl a upil zlatavé tekutiny. V hlavě se mu honilo nepřeberné množství myšlenek a vzpomínek na dávné časy, které se vynořilo při pohledu na školní pozemky. Ani netušil, že ve sklepení hradu se děje něco podobného. Severus, taktéž se skleničkou v ruce, seděl v křesle u krbu a zamyšleně hleděl do plamenů. Taky vzpomínal.

         Ani jeden z nich netušil, že jejich vzpomínky i současná existence po nitkách splétá příběh. Příběh, který se dostane do světa. Kdo ví, jak skončí? Ani dívka, co sedí s tužkou a blokem v ruce a sepisuje kroniku života…..ani ona ne.

 

*********

 

         Brána Bradavického hradu se otevřela a dovnitř vstoupila postava zahalená v plášti, utvořeném jakoby ze stínů. Prošla chodbami hradu, jako kdyby je znala jak své boty a došla až ke kabinetu učitele OPČM. Tam zaklepala a po tiché výzvě vstoupila dále. Harry se podivil, co může kdo chtít, takhle pozdě v noci. Otočil se od okna a zahleděl se na postavu. Ta v tu chvíli sundala kápi svého pláště a Harry v ní poznal svého přítele a učitele, elfa Tiziana. ,, Příteli, co tě ke mně přivádí v tuhle pozdní hodinu?‘‘ ,,Poslední povinnost, Tyrael si tě žádá.‘‘ Odpověděl elf tichým melodickým hlasem. Co po mě Tyrael ještě může chtít? Podivil se v duchu Harry, ale přikývl na srozuměnou. Potom přešel ke skříni, odkud si vzal šedostříbrný plášť s hlubokou kápí a stříbrnými runami podél lemování. Pokynul Tizianovi a společně pak vyšli ven z kabinetu. Jejich odchod z hradu však někdo zpozoroval. Severus si zamyšleně mnul bradu a díval se za odcházející dvojicí. Přemýšlel, do čeho se to zas Potter namočil že pro něj přišel sám princ elfů.

         Ti dva mezitím došli na hranice pozemků, kde elf vzal Harryho za ruku a přemístil je pryč v oslnivém záblesku světla.3.kapitolka      5.kapitolka
Poslední komentáře
15.08.2007 11:56:22: Tedy nádhera. Líbí se mi to čím dál tím víc. Múzy s tebou.smiley${1}
 
Některé z postav a prostředí jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídky nejsou psané za účelem zisku.