Dark Angel's world

temnota je jenom nedostatek světla

Povídky

2.kpitola

no tak jste mě ukecaly a přidávám další kapitolku, věnováno pasu za první koment a všem co tohle čtou=))
         A tak začala jatka, jaká Severus do té doby neviděl. Nebyla naštěstí pro nás na straně Bradavic, ale na Voldemortově. Elfové vytvořili kolem bradavických půlkruh směrem k útočícím vlkodlakům a spolu s Harrym začali zpívat tím neznámým jazykem. Jak zpěv sílil, začala se před nimi vytvářet hradba ze stříbrných ostnů a zároveň se objevila stěn ze světla.

         Než to vlkodlaci zaregistrovali, první řady proběhly hradbou. Prošly skrz, ale po pár krocích se strašným vitím padli k zemi.

         Hradba pod tím náporem mírně zakolísala, ale elfové zesílili zpěv a tím se znovu zpevnila. Kouzelníci uvnitř se konečně vzpamatovali a začali taky něco dělat. Na zbylé vlkodlaky posílali salvy stříbrných šipek, které se do nich zabodávaly a bez problémů je zabíjely.

         To si ale Voldemort uvědomil, že elfy podcenil a poslal do bitvy Smrtijedy. Teď byly konečně síly alespoň trochu vyrovnané. Když byli vlkodlaci zničeni, stříbrná hradba se rozpadla a několik elfů se svezlo k zemi, vyčerpaní z takového výdeje magické energie. Ti co zůstali stát je vzali a odnesli k hradu, kde byla provizorní ošetřovna, aby si mohli alespoň částečně odpočinout. Uvolnili tím tak místo čerstvým kouzelníkům, kteří se hned spolu s Harrym pustili do boje se smrtijedy. Vyšli jim vstříc a rozpoutal se boj muže proti muži( nebo taky ženy proti ženě=)) ). Harry se skupinkou kouzelníků kolem sebe se snažil prodrat skrze smrtijedy až k Voldemortovi. Tuhle chvíli si Severus vybral,jako vhodnou a začal jim pomáhat v cestě k Voldemortovi.

         Konečně se jim povedlo prorazit a Harry stanul před Temným pánem. Souboj mohl začít. Tenkrát Harry Severuse překvapil. Vysílal na Voldemorta kletby, které Snape v životě neviděl a to už je co říct, nedokázal ani určit, jestli je to černá nebo bílá magie, ale nebezpečně se to blížilo k živlové. Po chvíli boje, na který teď byli zaměřeni úplně všichni, kromě několika ojedinělých skupinek bojujících, Voldemort zakolísal pod náporem zlatého světla z Harryho hůlky. Světlo roztříštilo jeho štít a odhodilo ho asi pět metrů daleko( promiňte že používám tyhle jednotky, ale nevím jak je to u nich =)) ). V tu chvíli všechno utichlo, jakoby i země zadržela dech.

         Harry došel k Voldemortovi a promluvil k němu hadím jazykem. Odpověděl mu stejně, jenom přidal pohrdavý tón a Harry se rozesmál. Nebyl to šťastný smích, ale ledový, jako severní vítr, bez náznaku veselí. „Omyl.‘‘ řekl potom anglicky. ,,Tvoje viteály jsou zničeny.‘‘ Namířil na něj hůlku a pronesl ty dvě osudem určená slova. ,,Avada kedavra.‘‘ Zelené světlo se vpilo do Voldemorta. V tu chvíli se všichni smrtijedi začali svíjet a postupně umírat, jak z nich vysával magickou moc a s ní i život, aby se udržel naživu, to se mu stejně nepodařilo. Dozněly skřeky umírajících smrtijedů a v nastalém tichu se jeho tělo začalo rozpadat na prach, který odnesl pryč vítr. V tu samou chvíli se Harry zhroutil, ale nikdo to nevnímal, všichni byli zaskočení. Tu se vůdkyně elfů pohnula a vzala Harryho do náruče a zamířila ke svým lidem. Pak otevřela portál a počkala, až všichni projdou, teprve pak sama prošla s Harrym v náruči a portál se za ní uzavřel. V tu chvíli se probral všichni ostatní a začali oslavovat, vždyť Voldemort byl mrtev a jeho smrtijedi spolu s ním!

         Severus si povzdechl. Tenkrát si Harryho zmizení všiml nejdříve on, ostatní ho začali hledat až dlouho potom, co byl pryč. Viděl, jak s ním elfa odchází, sice nevěděl kam, ale věřil, že se o něj postarají. Dva roky na to, když ho už všichni přestali hledat, se najednou objevil před branou Bradavic s velkým trojhlavým hadem omotaným kolem těla. Požádal ředitelku McGonagallovou o místo učitele OPČM, která když se vzpamatovala z šoku, že ho po tak dlouhé době vidí, mu ho s radostí dala. Tak to začalo nanovo. Harry se ale změnil. Byl uzavřený, s nikým nemluvil víc než bylo potřeba a Severusovi se vyhýbal jak čert kříži. Každou noc se vytrácel z hradu, nikdo nevěděl kam a vracel se až k ránu, jako zrovna teď.


 1.kapitolka

3.kapitolka

pozn. aut.: další kapitolka bude asi z pohledu Harryho, ale nevím kdy...asi až tu bude minimálně 10 komentů=))

Poslední komentáře
30.05.2007 20:51:42: Náhodou jsem nalezla tvé stránky a musím říct,že tahle povídka je skvělá.Jediné mínus u ní je to ,že...
26.05.2007 08:57:36: nádherný mocinky pěkný pokračuj
24.05.2007 09:27:05: pěkný fakt hezký jen tak dálsmiley${1}
21.05.2007 17:58:41: Rychle přidej už se nemůžu dočkat pokračování a doufám, že bude pekelně dlouhý.
 
Některé z postav a prostředí jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídky nejsou psané za účelem zisku.